Z naszej oferty

 
 

Gazeta Przemysłu Drzewnego 09-2007

Gazeta Przemysłu Drzewnego

 TRAK NA MEDAL

Obróbka drewna / Trak taśmowy TP 800

Zakłady stolarskie produkujące szeroką gamę wyrobów poszukują maszyn o równie szerokim zastosowaniu. Trak taśmowy, umożliwiający produkcję desek, więźb dachowych, kantówek, listew czy obić elewacyjnych powinien odpowiadać najbardziej wybrednym drzewiarzom.

 FILIP JACKIEWICZ

trak na medalFirma RESBUD proponuje swoim klientom prosty w obsłudze i tani w eksploatacji trak taśmowy TP 800 RESBUD, którego zastosowanie umożliwia precyzyjne i wydajne wzdłużne przecieranie drewna. Trak taśmowy RESBUD z powodzeniem znajduje zastosowanie zarówno w tartakach, jak i w przemyśle meblowym. TP 800 umożliwia obróbkę drewna, dzięki której otrzymujemy gotowy produkt w postaci desek, kantówek, więźb dachowych o różnych gabarytach, listew, obić elewacyjnych oraz elementów stolarki budowlanej. Niewątpliwą zaletą traka TP 800 RESBUD jest niski koszt i atrakcyjna forma zakupu. Klienci mogą liczyć na elastyczność firmy w kwestii płatności. Oprócz tak popularnych form jak leasing czy sprzedaż ratalna, możliwa jest również opcja transakcji łączonej, tj. częściowa zapłata: tarcicą, kantówką, drewnem kominkowym itp.

Trak TP 800 RESBUD to maszyna przystosowana do cięcia w wielozmianowym systemie pracy, stworzona  z myślą o klientach, którzy chcą przecierać drewno bez inwestowania dużych pieniędzy. TP 800 RESBUD produkowany jest w różnych wersjach i o  różnych parametrach. Trak posiada CERTYFIKAT nr B/11/301/2003 i CERTYFIKAT typu WE (EC) nr 155/CE/1455/2005.

Firma RESBUD zaprojektowała urządzenie trwałe i tanie w eksploatacji. System smarowania brzeszczotu zastosowany w traku TP 800 pozwala dłużej utrzymać brzeszczot w dobrym stanie. Natomiast jego naciąg hydrauliczny umożliwia prawidłowe napięcie piły. Dodatkowo istnieje możliwość regulowania elektrycznej listwy przesuwnej brzeszczotu (prowadnik) podczas cięcia zza pulpitu operatora w celu zachowania stabilności brzeszczotu.

Aby ułatwić klientom pracę i jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, firma RESBUD proponuje dodatkowe wyposażenie, w skład którego wchodzą:

- pełna hydraulika, przy użyciu której można załadować, wypoziomować, obracać oraz unieruchamiać kłodę,

- posuw głowicy tnącej wzdłuż łoża traka z płynną regulacją prędkości posuwu 0-40m/min,

- korowarka, której zastosowanie zwiększa żywotność i sprawność brzeszczotu,

- czytnik elektroniczny, umieszczony w dogodnej dla operatora pozycji,

- długość cięcia zależy od ilości zakupionych segmentów przedłużenia łoża o 1,5, 3 lub 6 metrów,

- podwozie jezdne zapewniające mobilność maszyny.

Maksymalne wymiary obrabianego materiałuŚrednica kloca ------------------------------0,90 m
Maksymalny udźwig kloca----------------2000 kg
Wydajność-------------------do 10 m3/na zmianę
Dane techniczne:długość ----------------------------- 6,0 m
szerokość----------------------------1,9 m
szerokość w pozycji pracy-------- 2,6 m
wysokość robocza------------------ 2,2 m
ciężar traka----------------------- 1150 kg
Jesteś tutaj: Home Prasa Gazeta Przemysłu Drzewnego 09-2007