Z naszej oferty

 
 

Kurier Drzewny nr 11 2014 r. Wygodna hydraulika

Kurier Drzewny

Traki TP800 w wersji podstawowej wyposażane są w silnik napędu głównego o mocy 7,5 kW, jednak możliwa jest jego zamiana na 11 kW lub 15 kW. jednostronnie podparta głowica tnąca posiada funkcję posuwu automatycznego (przemieszczania się przód/tył) z płynną regulacją prędkości od 040 m/min oraz funkcję elektrycznego podnoszenia głowicy (góra/dół) z zastosowaniem motoreduktora. Trak wyposażony jest w urządzenie elektryczne SOFTSTART, które odpowiedzialne jest za łagodny start i hamowanie silnika głównego głowicy tnącej, co pozwala na dłuższą eksploatację maszyny.

trak taśmowy tp 800Maszyny standardowo posiadają elektryczną listwę brzeszczota, automatyczne sprzęgło, ręczny regulowany docisk kłody oraz napinacz hydrauliczny piły tnącej. Dzięki automatycznemu nastawnikowi grubości cięcia możliwe jest szybkie i wygodne ustawienie wymaganej grubości cięcia lub powtórzenie cięcia kilka razy. Czytelny i prosty w obsłudze pulpit sterowniczy zawiera wszystkie elementy sterowania a dzięki zlokalizowaniu go w przedniej części traka znacznie ułatwione zostało monitorowanie procesu ciecia. Trak wyposażony jest w urządzenie elektryczne, które odpowiedzialne jest za łagodny start i hamowanie silnika głównego głowicy tnącej, co pozwala na dłuższą eksploatację maszyny.
Opcjonalnie dostępna korowarka używana podczas pracy zwiększa żywotność brzeszczotu oraz ogranicza potrzebny czas na ręczne usuwanie zanieczyszczeń z kłody (frez tnący korę).
Długość ramy głównej urządzenia wynosi 6 mb, szerokość maszyny to 1,9 m, natomiast w pozycji pracy jest to 2,6 m. Wysokość robocza urządzenia to 2,2 m. Ciężar traka wynosi 1150 kg, a maksymalna średnica obrabianego kloca wynosi 0,9 m. Mobilna przejezdna wersja traka z regulowanymi podporami nożnymi pozwala na łatwą manipulację w zależności od ukształtowania terenu.
Manewrowanie hydrauliczne
Trak wyposażono w hydrauliczny zestaw manewrowania kłodą, jest zasilany za pomocą pompy hydraulicznej, który posiada oddzielne zasilanie oraz sterowanie poprzez rozdzielacz
Ramiona załadowcze wyposażone są w wysokowydajny siłownik hydrauliczny, dzięki czemu umiejscowienie kłody trwa kilka sekund. Zastosowane rolki poziomujące pozwalają na wypoziomowanie jednej lub dwóch stron obrabianego materiału. Wykorzystany w maszynie hydrauliczny docisk kłody z podwójnym systemem zacisku utrzymuje obrabiany materiał w odpowiedniej i unieruchomionej pozycji. Jest on sterowany w płaszczyźnie góra/dół i lewa/ prawa. Zastosowane w traku hydrauliczne opory kątowe (boczne) są odpowiedzialne za zabezpieczenie kłody w trakcie cięcia i załadunku. Maszyna posiada również hydrauliczny obracak kłody, dzięki któremu obrócenie materiału do odpowiedniej pozycji kolejnej obróbki odbywa się szybko.Resbud

Oferowane przez firmę RESBUD traki taśmowe TP-800 z ruchomym zespołem tnącym przeznaczone są do wzdłużnego przecierania drewna. TP 800 produkowany jest w różnych wersjach i o różnych parametrach. Zastosowane elementy oraz zaawansowana technologia wykonania stawia nasz produkt wysoko w rankingach maszyn krajowych jak i zagranicznych.

Jesteś tutaj: Home Prasa Kurier Drzewny nr 11 2014 r. Wygodna hydraulika